5/5 - (1 امتیاز)

بر اساس تجربه ایران قالب که با هر دو روش روند پروژه های طراحی سایت را برای کارفرمایان خود انجام داده، میخواهیم فرق قالب های تولید شده توسط طراحان داخلی و خارجی را در این مقاله به چالش بکشیم.

با توجه به ایرانیان داخل و خارج از کشور اغلب شده با مشتریانی در ارتباط بوده ایک که تجربه استفاده از قالب آماده را داشته، اغلب این افراد به نتیجه مطلوبی از کارکرد با قالب را نداشته اند ما در اینجا مزایا و معایب  دو روش را بر اساس تجربه هایمان ارائه میکنیم و شما هم میتونید نطرات خود را زیر این مطلب بیان نمایید.

معایب استفاده از قالب های آماده خارجی:

1- معمولا این قالب ها به این علت که توسط طراحان خارجی تولید شده است برای گرفتن پشتیبانی و ارتقاء وب سایت معمولا به مشکل میخورید یعنی دسترسی به طراح و یا شرکت ایجاد کننده یک مقدار در این روش سخت می باشد، به دلایل مختلف این عدم پشتیبانی هست.

2- معمولا قالب های آماده در ایران به صورت null شده مورد استفاده قرار میگیرد که گاهی اوقات آپدیت جدید و بروزرسانی ها به مشکل میخوره.

3- قالب های آماده معمولا به این دلیل که نیازهای مختلف مشتریان خود را پوشش دهند از پلاگین های صفحه ساز مثل WP bakery, page builder استفاده میکنند که این پلاگین ها از امکانات بالایی برخوردار هستند ولی مشکل اساسی که دارند یک مقدار لود آنها سنگین و شاید برای سئو مضر شوند البته راه کارهایی هم برای مقابله با آنها هستند.

4- یک مشکل اساسی دیگر هم وجود تحریم هایی که بعضی از کشورها انجام داده اند گاهی اوقات میبینیم که سایتهای ارائه دهنده خدمات آی پی ایران را بسته اند.

5- بالا بودن هزینه پشتیبانی و یا اجرا که چون به صورت ارزی محاسبه میشه.

مزایا استفاده از قالب های آماده خارجی: 

1- قالب های تولید شده خارجی معمولا بسیار به روز طراحی شده و با امکانات فراوان ایجاد می شوند و معمولا کاربر پسند هستند.

2- پلاگین های صفحه ساز در اغلب قالب ها استفاده می شوند که این مسئله برای مشتریانی که کارکرد در پنل سایت برایشان مشکل است، یک مقدار باعث رضایت آنها می شود.

3- قالب ها و افزونه ها معمولا تند به تند بروزرسانی میدهد تا باگ های خود را رفع کنند.

 

حالا در این قسمت به معایب و مزایای قالب های تولید شده در ایران میپردازیم.

معایب استفاده از قالب های آماده ایرانی:

1- این مسئله روز به روز در حال پیشرفت چشمگیر می باشد ولی همچنان ایده پردازی در طراحی ها و امکانات به کار برده که جنبه ساخت داخلی هم داشته باشه مثل نمونه های خارجی کمتر به چشم میخوره.

2- این مورد که سازنده افزونه ها و یا هسته وب سایت خارج از کشور  است و طراحی قالب توسط طراحان ایرانی یک مشکل را به وجود میاره اون هم عدم اطلاعات کافی از ساخت افزونه ها و یا هسته cms گاهی اوقات طراح را با مشکل مواجه میکنه.

3-  قالب های تولید شده معمولا شخص محور هستند که بابت ارائه پشتیبانی سختتر می شود، شرکت ها میتونن در قبال پشتیبانی خدمات بهتری ارائه دهند.

4- منابع کمنر نسبت به سازنده های خارجی

مزایای استفاده از قالب های آماده ایرانی:

1- در دسترس بودن شرکت یا طراح برای کارفرمایان یک مزیت بسیار مهم می باشد.

2- در ارتباط بودن با شرکت و یا شخص که تجربه بالایی در راه اندازی و پشتیبانی سایتها دارند این قضیه میتونه تضمینی برای کارفرمایان باشه که همیشه برای پیشرفت و ارتقاء سایت خود دچار مشکل نشوند.

3- طراحان ایرانی روز به روز در حال پیشرفت در این زمینه هستند که این روند باعث میشه در آینده ایران قطبی در این طمینه باشه.

4- امروز متوجه این موضوع شده ایم که ایرانیان مقیم خارج از کشور و حتی گاهی افراد خارجی برای اجرای پروژه خود به نیروی ایرانی روی آوردن که نشان از ارزونی هزینه های اجرای پروژه ها در ایران می باشد، که الان ایران یکی از ارزونترین نقاط برای اجرای پروژه ها محصوب می شود.

5- مهمترین دلیلی که از نظر ایران قالب به آن میپردازه این است که گردش مالی در داخل کشور میمونه و این امر باعث پیشرفت روز افزون شرکتها و افراد می شود.

 

شما هم میتونید نظرات شخصی خود را با بقیه افراد به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

برو به بالا