5/5 - (2 امتیاز)

Google lighthouse ابزاری بسیار قدرتمند می باشد که توسط شرکت گوگل روی مرورگر گوگل کروم ساخته شده است، با این ابزار قدرتمند میتوان قسمتهای های مختلف سایت مثل عملکرد، ظاهری، امنیت، سئو و غیره را مورد بررسی قرار داد 4 گزینه اصلی این ابزار شامل Performance، Accessibility، Best practices، Seo وجود دارد که در دو حالت دسکتاپ و موبایلی مورد بررسی قرار میدهد که نتایج آن روی 3 حالت رنگ قرمز، نارنجی و سبز نمایش میدهد. ایران قالب روی تمامی موارد  ابزار و رنگ بندی نتایج قرار هست توضیحات را به کامل ارائه دهد تا مدیران سایت از وضعیت سایت خود بتوانند آگاه باشند.

1- Performance (اجرا شدن سایت):

در این مورد گوگل سرعت لود سایت را در نظر میگیره که میتونه تاثیر گذار از مدت زمان لود صفحه، سرعت هاست، لینکهای فایلهای مورد نظر در آن صفحه و موارد دیگر میتونه باشه.

2- Accessbility (خوانایی وب سایت):

میزان خوانایی وب سایت برای تمامی اقشار رو مورد سنجش قرار میده برای جایی از سایت میتونه برای افراد سن بالا خوانا نباشه ه این مورد توسط ابزار تذکر داده میشه.

3- Best practives (امنیت سایت):

در این قسمت موارد امنیتی وب سایت مورد بررسی قرار میگیره که موارد روز چک میشه که سایت از سورس ایمن برخوردار باشه.

4- Seo (سئو سایت):

تو این مورد سایت رو از لحاظ اصول سئو بررسی قرار میده البته این اصول تقریبا یک روش همگانی و بعضی از جاها مختص خود گوگل می باشد که تمامی موارد باید لحاظ بشه تا نتیجه مطلوب رو بدست بیاره.

دیدگاهتان را بنویسید